פרסומות וקליפים

בעולם ההולך והמתפתח של המדיה והבידור דבר אחד כבר ברור לגמרי – אם אתה רוצה למשוך את תשומת לבו של הקהל שלך, אתה צריך ללכת בגדול או ללכת הביתה! היום, כל חברה שרוצה ליצור פרסומת או זמר שרוצה להפיק קליפ מוזיקלי מחפשים להשאיר אצל הצופים והצופות שלהם את "אפקט ה-וואו". בדיוק בשביל זה אנחנו כאן כדי להבטיח שכל פרסומת או קליפ מוזיקלי יהיה מרשים, מקצועי, ונוצץ. נדע להביא את הרעיון לחיים וליישם אותו באופן שיספק את החוויה הטובה ביותר.

VIDEO PRODUCTIONS
הפקת קליפ - פוסט פרפרודקשן

מהו שלב הפרה-פרודקשן?

שלב הפרה-פרודקשן הוא שלב התכנון לפני ביצוע הצילומים בפועל. ראשית מתחילים עם פיתוח קונספט יחד עם האמן או הלקוח כדי לגבש רעיון יצירתי לקליפ. לאחר מכן ממשיכים לכתיבת תסריט וסטוריבורד, ולסיורי לוקיישן בהם בוחנים איפה וכיצד יצטלם הקליפ. בהמשך עוברים לליהוק במידה והסרטון כולל שחקנים נוספים, ולהרכבת צוות ההפקה הכולל במאי, צלם, סאונדמן, תאורן, מעצב ארט, מעצב תלבושות, מאפרת, ואנשי צוות נוספים בהתאם לדרישות ולרבות הציוד הדרוש. אחרי שהשגנו את כל האישורים לצילומים כולל שימוש בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים, אפשר להתחיל את הצילומים. שלב הקדם-הפקה קובע את הבסיס לביצוע מוצלח של הקליפ, ומבטיח שהסרטון יתיישר עם החזון האמנותי, יישאר במסגרת התקציב וימשיך בצורה חלקה בשלבי ההפקה והפוסט-פרודקשן.
הפקת קליפים

מהו שלב הפוסט-פרודקשן?

שלב הפוסט-פרודקשן הוא השלב בו הופכים הצילומים הגולמיים לקליפ המוגמר, והוא כולל תהליכים טכניים ויצירתיים שונים. עורך הוידאו סוקר את הצילומים חותך את הסיקוונסים הטובים ביותר, מסדר אותם ברצף שמספר את הסיפור, מבצע מעברים ומוסיף אפקטים חזותיים (VFX) ואלמנטים גרפיים במידת הצורך. לאחר מכן עושים תיקוני צבע בהתאם לסגנון החזותי. מעצב סאונד עובד על שיפור איכות השמע, מוסיף מוזיקה, אפקטים קוליים ודיאלוג לפי הצורך, כדי שהשמע ישלים את הויזואליה. לאחר השלמת כל עבודת העריכה והפוסט-פרודקשן, מורכבת גרסה סופית של הקליפ או הפרסומת לבדיקה ואישור (Final Cut), ולבסוף הגרסה הסופית מיוצאת בפורמט וברזולוציה המתאימים להפצה וצפייה בפלטפורמות שונות כמו יוטיוב והטלוויזה.
הפקת פרסומת - פוסט סטוריבורד

חשיבות הסטוריבורד בהפקת קליפ או פרסומת

סטוריבורד (Storyboard) הוא כלי גרפי המשמש בתהליך הפקת וידאו, ומיועד לתכנון והגשת הסיפור בצורה ויזואלית ובהירה. הסטוריבורד כולל סדרת תמונות או ציורים, הממחישים את מהלך הסיפור, כיווני המצלמות, האפקטים הוויזואליים, הטקסטים, וכל הרעיונות הגרפיים הנדרשים לכל סצנה בהפקת קליפ או הפקת פרסומת. הסטוריבורד מסייע לכל הצוות (במיוחד לבמאי, לצלם ולעורך) להבין את הרעיונות והמטרות שבפרויקט, לתאם אותם יחד, ולהבין בצורה ברורה איך הקליפ או הפרסומת יראו. על ידי תקשורת יעילה ותכנון הצילומים מראש, ניתן לייעל את הזמן והמשאבים על הסט, וזה יכול להוביל לצמצום עלויות ימי הצילום, לזהות בעיות או אתגרים פוטנציאליים בביצוע של סצנה לפני הצילום, ולאפשר לפתח פתרונות מראש.